Çıray TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’a sert çıktı

Kız ve erkek çocukların gelecek yıldan itibaren farklı okullarda okuyacağını söyleyen TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’a İzmir Milletvekili ve PM üyesi Dr. Aytun Çıray sert çıktı.

"Yakut’un Yönettiği Meclisin Üyesi Olmaktan Utanıyorum"
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNICEF’in işbirliğiyle düzenlenen 14′üncü Ulusal Çocuk Forumu’nda konuşan Sadık Yakut’un “eğitimi kız ve erkek okulları diye ayıracaklarını” söylemesi üzerine Çıray, “böyle bir TBMM Başkanvekilinin yönettiği Meclis’in üyesi olmaktan onur duymuyorum,” dedi.

"Sadık Yakut’a Soruyorum: Çocuklarını birarada okutanlara ‘Gavat’ mı demek istiyorsunuz?"
TBMM Başkanvekili AKP’li Sadık Yakut, Meclis’teki 14. Ulusal Çocuk Forumu’nda konuşmuş ve şöyle demişti: “Eğitimle ilgili kız ve erkek çocuklarının ayrı ayrı okullarda okutulması adına Türkiye’de maalesef geçmişten bu tarafa yapılan bir yanlışlık, batıcılık adına çocukların aynı okullarda okutulması. Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını da büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek.”

Bu sözler üzerine konuşan CHP İzmir Mv. Dr. Aytun Çıray, Sadık Yakut’un kendi içinde bile çeliştiğini öne sürdü ve “Bir hekim olarak artık AKP’nin yöneticilerinde bir seks takıntısı olduğunu düşünüyorum. Bilinçaltları karanlık. Sayın Yakut, şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını da büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorsa bu yanlışlık nedir? Vali Coş ile TBMM başkanvekili Sayın Yakut’un bakış açılarında farklılık yok. Sadık Yakut’a soruyorum: bu kadar yıldır çocuklarını bir arada okutanlar ‘gavat’ mı? Bu sözler bir arada okuyan ve evlâtlarını bir arada okutan Türk milletine hakarettir,” dedi.

    Perşembe, 21 Kasım 2013 12:34

Bağlantılı Konular