"Bu ülkenin çocukları sizin tek tip anlayışınıza kurban edilemeyecek kadar değerlidir"

Tarhan karma eğitimi bir yanlışlık olarak görerek bunun düzeltileceğini savunan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’u sert dille eleştirdi. Ankara Milletvekili Emine Ülker’ın yazılı basın açıklaması şöyle:

“Şimdiki amaçları karma eğitimi kaldırmakmış!

Muhtemelen bu açıklamanın ardından birileri çıkıp “ parti değil, kişisel görüş” falan diyecek, tepkileri gidermeye koyulacak. Ama ne yaparlarsa yapsınlar biz gerçeği biliyoruz.

Biz biliyoruz ki,  beyinsel düşünce böyle fikirler üretilmez.
Biz biliyoruz ki,  derdiniz özgürlük ya da inancını serbestçe yaşayabilme değildir.
Biz biliyoruz ki, temsil ettiğiniz zihniyet;

Karma eğitimi  “kızlı/erkekli” diye aşağılayıp, kadının ne giyip, hangi sayıda çocuk doğurduğunda makbul sayılacağını dikte etmekten vazgeçmeyecek.

Namusu, sadece kadın ve erkek üzerinden kurgulamaktan asla vazgeçmeyecek. Okulları, kaldırımları, toplu taşım araçlarını, hastaneleri, merdivenleri, hatta mezarlıkları ayırarak ahlaklı olunacağını zannetmeye devam edecek.

Asıl namusun,  hırsızlık, yolsuzluk, emek sömürüsü,  onurlu gençlerin eline para sıkıştırmak, sülalesini zenginleştirmek, eşitsizlik, adaletsizlik gibi zeminlerde aranması gerektiğini hiç, ama hiç anlamayacak.

Ve biz biliyoruz ki, bu ülkenin çocukları sizin tek tip anlayışınıza kurban edilemeyecek kadar değerlidir.

Çocukları, gençleri “korumak vs.” dediğinizi duyar gibiyim. Sakın ha kadınları koruduğunuz gibi korumaya kalkmayın onları da. Hatta mümkünse siz korumayın onları, bırakın biz korumayı biliriz –sizden.  Ayırmak gerekiyorsa illa ki, birilerini birilerinden,  zihniyeti ve niyeti bozuk olanları ayırmak gerekir evvel emirde ötekilerden.

Not- Bunlar da benim kişisel görüşümdür ki, partimi bağlamaz.”

    Perşembe, 21 Kasım 2013 12:30

Bağlantılı Konular