CHP’lilerden müdahalelere tepki

Taksim Meydanı’nda bir araya gelen CHP’liler, polisin Taksim Gezi Parkı’ndaki yıkıma direnen gruba müdahalesine tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, “Burası demokrasi ve özgürlük meydanıdır. Burada herhangi birmüdahaleyi ortaya koyacak eylem olmamıştır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Polisin Taksim Gezi Parkı’ndaki yıkıma direnen gruba müdahalesine tepki gösteren CHP’liler açıklamalarda bulundu.

Oğuz Kaan Salıcı, “Burası Türkiye’nin en güzel meydanı. İnsanların burada anıları var. Şu anda insanların buradaki anıları gaz yemeye dönüşüyor. Müdahale devam ediyor az önce buraya da müdahale edildi. Pastanenin içerisine de gaz bombası geliyordu. O yüzden çıkmak zorunda kaldık. Buyursunlar gelsinler, müdahale etsinler” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Bir İstanbullu olarak İstanbul’un göbeğinde bu projenin yanlış olduğunu ve bu projenin bir an evvel vazgeçilmesini rica ediyoruz. ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla devletyönetilmez” dedi.

Bihlun Tamaylıgil de, Taksim Meydanı’nın demokrasi ve özgürlük meydanı olduğunu belirterek, “Burada herhangi bir müdahaleyi ortaya koyacak eylem olmamıştır. Taksim İstanbulluların demokrasi meydanıdır ve öyle kalacaktır” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 31 May 2013 15:24

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica