Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri İzmir ve Edirne'de sürüyor

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı başkanlığında yürütülen Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta İzmir ve Edirne’de yapılacak programlarla sürüyor.

16 Kasım’da Edirne’deki eğitime katılarak açılış konuşması yapacak olan Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Perihan Sarı, İzmir ve Edirne’de yapılacak eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Perihan Sarı’nın açıklaması şöyle:

“16 ve 17 Kasım’da Edirne’de üst üste iki program halinde uygulanacak olan eğitimde, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale’den toplam 500 katılımcı hazır bulunacak.  Bunun yanında; aynı tarihlerde İzmir’de de YYAAE programı sürdürülüyor olacak. İzmir’deki bu sekizinci eğitim programına Manisa, Balıkesir ve İzmir’den 500 aday adayı katılacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 1000 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İzmir’de iki, Edirne’de ise birer gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 15 Kasım 2013 12:28

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica