Sosyalist Enternasyonal Konseyi bugün İstanbul’da toplanacak

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 11 Kasım pazartesi günü saat 10.00’da  İstanbul Hilton’da çalışmalarına başlayacak  Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısının açılış konuşmasını yapacak.

SE Konsey toplantısında  SE Başkan Yardımcısı ve ev sahibi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanısıra SE  Başkanı Yorgo Papandreu ve  SE Genel Sekreteri Luis Ayala’da birer açılış konuşması yapacak.

Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısında Polis şiddeti Mağdurları ve Sivil Toplum Örgütleri katılımıyla Gezi Parkı Eylemleri konulu bir de sunum yapılacak.

İstanbul’da CHP’nin evsahipliğinde yapılacak ve 12 Kasım günü de çalışmalarına devam edecek olan Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısında, ‘Özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Demokrasi Mücadelesinde Yaşanan Kriz ile Barış ve Güvenliği Tehdit Eden Çatışmalar’ ile, ‘Büyüme, İstihdam ve Eşitlik Öncelikli Küresel Bir Ekonomi ve Yeni Bir Kalkınma Ajandası için Merkez Sol Söylemin Yenilenmesi’konularında oturumlar yapılacak, aile fotoğrafı çekilecek.

12 Kasım Salı günü SE Genel Sekreteri Ayala  raporunu sunacak, arkasından,  SE İdari ve Mali İşler Komitesi Raporu, Etik Komitesi Raporu ile Bölgesel ve Tematik Komiteler Raporu değerlendirilecek.

Hilton İstanbul’da çalışmalarını tamamlayacak olan olan Sosyalist Enternasyonal Konseyi toplantısının  son gününde,bildirge ve kararların kabulünden sonra, bir sonraki Konsey toplantısının yeri ve zamanı da belirlenecek.

    Pazar, 10 Kasım 2013 14:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica