Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta Nevşehir’de yapılacak programlarla sürüyor

8 Kasım’da Nevşehir’deki eğitimin açılışına katılacak olan Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı İzmir ve Nevşehir’de yapılacak eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sayın Sarı’nın açıklaması şöyle:

“8 – 9 Kasım tarihlerinde İzmir’de yedinci kez yapılacak olan eğitim, eş zamanlı iki grup halinde sürdürülecek ve bu eğitimde İzmir, Balıkesir ve Manisa’dan toplam 500 katılımcı hazır bulunacak. Bunun yanında; 8 Kasım’da Nevşehir’de, yapılacak olan ilk eğitime Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Niğde ve Karaman’dan yaklaşık 100 aday adayı katılacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 600 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İzmir’de iki, Nevşehir’de bir gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında; Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor””

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 07 Kasım 2013 15:46

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica