AKP'ye meydan okuma zamanı

CHP, bugün Kadıköy’de Diktaya Karşı Demokrasi ve Özgürlük mitingi düzenliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), demokrasi ve özgürlükler için bugün alana çıkıyor. CHP milletvekilleri, AKP iktidarının baskısına, şiddetine, kenti talanına karşı yurttaşları Kadıköy Meydanı’nda gerçekleştirilecek mitinge çağırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halka sesleneceği miting Kadıköy Meydanı’nda saat 16:00’da başlayacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’nin tek bir kişinin her şeye karar verdiği bir döneme geçtiğini anımsatarak yasaklara karşı İstanbulluları bugün Kadıköy’de yapacakları mitinge çağırdı. Tekin, “Tüm İstanbulluları geleceğine sahip çıkmaya, tek adam ve dikta zihniyetine meydan okumaya çağırıyoruz.” dedi. Gürsel Tekin, miting için deniz ulaşımını kullanacaklarını, Avcılar, Beşiktaş, Eyüp ve Kasımpaşa başta olmak üzere sekiz iskeleden miting alanına deniz yoluyla ulaşım sağlayacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran ve basından sorumlu il başkan yardımcısı Canan Kaftancıoğlu da AKP’nin “yasaklarını yok etmek” ve “özgürlükleri sağlamak” için yurttaşlara mitinge katılım çağrısı yaptı.

Umut Oran, İstanbul’un 19 yıldır AKP zihniyetiyle baskı ve korkuyla yönetilen bir hale geldiğini belirterek yurttaşların özgürlük ve demokrasi açlığı içinde olduğunu kaydetti. Oran özetle şunları söyledi:
“Türkiye’de 10 yıldır AKP ile birlikte insan hakları ve demokraside olumsuz tablo ile geriye gidiş var. İstanbul’u 20 milyonluk bir kent haline getirerek yaşanmaz hale getiriyorlar. Kentte güvenlik, deprem ve ulaşım sorunu var. Tüm bunlardan şikâyeti olan İstanbulluları kendi geleceğine sahip çıkmaya, tek adam ve dikta zihniyetine meydan okumaya çağırıyoruz.”

Haber: Gerçek Gündem

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 01 Haziran 2013 12:46

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica