Kılıçdaroğlu eski Çalışma Bakanı Uzuner için TBMM’de düzenlenen cenaze törenine katıldı

Eski Çalışma Bakanı, 12-13-14. Dönem Trabzon Milletvekili Ali Rıza Uzuner için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Uzuner’in ailesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Engil Altay’la birlikte,  CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal,  AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan  ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’in de aralarında bulunduğu bazı milletvekilleri, eski bakanlar ve bürokratlarla TBMM Başkanı Cemil Çiçek’de katıldı.

Uzuner’in cenazesi, Kocatepe Camii’nde kılınacak Cuma Namazı’nın ardından Trabzon’a gönderilecek, yarın Çaykara Soğanlı Köyü Aile Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

1926 yılında Trabzon’un Çaykara İlçesi’nde doğan Ali Rıza Uzuner, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ni bitirdikten sonra Trabzon Merkez ve Artvin Merkez Orman Bölge Şefliği yaptı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, İsveç Kraliyet Ormancılık Araştırma Enstitüsü’nde mastırını tamamladıktan sonra kurucusu olduğu Matematik-İstatistik Bölüm Başkanlığı’na atanan, . 34. ve 35. Hükümetlerde Çalışma Bakanlığı sorumluluğunu üstlenen CHP Milletvekili Uzuner’e rahmet, ailesine, Trabzonlulara, Karadeniz’e ve CHP ile siyaset dünyasına başsağlığı diledi.

    Cuma, 01 Kasım 2013 17:39

Bağlantılı Konular