Özkes: "AKP'ye gol attırmayalım"

Özkes, "Meclis'te türban" tartışmalarına ilişkin, "AKP istiyor ki biz şiddetle karşı çıkalım" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, "Meclis'te türban" tartışmalarına ilişkin, "AKP istiyor ki biz şiddetle karşı çıkalım ve bu CHP'nin şiddetle karşı çıkışını da kendisi seçim meydanlarında köpürterek kullansın istiyor. Dolayısıyla AKP'nin bu tuzağına düşmemeliyiz diye düşünüyorum. AKP'nin zaten başörtüsünü kaymak olarak yiyiyor. Seçim öncesinde de bu kaymağı katmerli hale getiriyor. Bizim karşı çıkarak AKP'nin bu kaymağının üzerine bal sürmemizi AKP bekliyor. Bu nedenle AKP'nin hevesini kursağında koymamız lazım" dedi.

CHP Grubu, Grup Başkanvekili Muharrem İnce başkanlığında basına kapalı toplandı.
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, kapalı grup toplantısı öncesi basın mensuplarının, "Genel Kurul'a Atatürk tişörtüyle mi geleceksiniz?" sorusuna, "Öyle düşünüyorum" yanıtını verdi. "Bugün mü yarın mı?" sorusuna da, "Bakalım, göreceğiz, bir değerlendirme yapacağız" dedi.

"AKP'nin bu tuzağına düşmemeliyiz"
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes de, TBMM'de basın mensuplarının sorularına, "AKP istiyor ki biz şiddetle karşı çıkalım ve bu CHP'nin şiddetle karşı çıkışını da kendisi seçim meydanlarında köpürterek kullansın istiyor. Dolayısıyla AKP'nin bu tuzağına düşmemeliyiz diye düşünüyorum. AKP zaten başörtüsünü kaymak olarak yiyor. Seçim öncesinde de bu kaymağı katmerli hale getiriyor. Bizim karşı çıkarak AKP'nin bu kaymağının üzerine bal sürmemizi AKP bekliyor. Bu nedenle AKP'nin hevesini kursağında koymamız lazım. AKP'yi üzmemiz lazım doğrusu. AKP biz karşı koyarsak, ne kadar şiddetli bir tavır sergilersek bundan mutlu olacak ve kullanacak seçimlerde. Dolayısıyla bu tuzağa bu oyuna gelmemeliyiz diye düşünüyorum. Yani AKP'nin beklediği pası vererek AKP'ye gol attırmamalıyız diye düşünüyorum. Benim kişisel olarak görüşüm bu. Ben zaten emekli bir müftüyüm. Rahmetli anası başörtülü, eşi başörtülü, kızı başörtülü bir insanım" dedi.

"İçtüzük'te bir engel var mı?" sorusuna da Özkes, "O konuda arkadaşların görüşü nedir, onu bilmiyorum. Ben kişisel olarak AKP'nin bu kirli siyasetinin oyuncağı olmamamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

"Kişisel görüşünüz nedir, Genel Kurul'a başörtüsüyle girilmeli mi?" sorusuna Özkes, "Bence olması gereken şudur, Türkiye'nin sorunları çok. Ama bu sorunları hepsi bir tarafa oluyor sürekli başörtüsü tartışması oluyor. Bence bir an önce Türkiye'nin önündeki bu başörtüsü tartışması bir an önce giderilmelidir ki asıl gerçek olan halkın sorunlarına artık dönülmelidir" diye konuştu.

Haber: Anka

    Çarşamba, 30 Ekim 2013 11:58

Bağlantılı Konular