"Yol için cami yıkarız diyen Başbakan geçmişte de AVM için cami yıkmıştı"

Grup Başkanvekili İnce, ”ODTÜ’ye 500 puanla girilir. Başbakan ve Belediye Başkanı  500 iş makinesi, dozer ve kamyonla girdi” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bazı CHP’li milletvekilleriyle birlikte ODTÜ’nün baskınla ele geçirilen ve ağaçsızlandırılan çalışma alanının önünde bir açıklama yaparak, yol için Koruma Amaçlı İmar Planı’nın 2 Ekim’de onaylandığını ve askıya çıkıldığını hatırlatarak, Gökçek’in askı süresi dolmadan, bayram tatilinde ODTÜ’yü talan ettiğini, yapılanların Ankara’ya ve doğaya işkence olduğunu belirtti.

Başbakan Erdoğan’ın “Yol medeniyettir, yol için cami bile yıkarız” ifadesini kullandığını belirten İnce, “Başbakan bizim şunu unuttuğumuzu sanıyorsun: Sen geçmişte AVM için de cami yıkmıştın. Biz bunu unutmadık. Başbakan’ın yol konusundaki bilgisinin ne kadar cahilce ne kadar sığ olduğunu hep beraber gördük” dedi

Raylı sistem, tünel yapımı ve toplu taşıma sistemlerini özendirecek politikalar yerine yapılan çalışmalarla doğanın katledildiğine dikkat çeken  İnce, ağaç keserek yol açmanın “barbarlık olduğunu” söyledi.

İnce, “Canını kurtarmak için ayakkabıyla camiye, Allah’ın evine girmek günah, rant için camiye, ormana girmek mübah. Ramazan gününün yüzü  suyu  hürmetine PKK’ya sabrediyorum diyenler bayramın hürmetine ormana, yeşile ve doğaya sabredememiştir. Herkes bilir ODTÜ’ye 500 puanla girilir. Başbakan ve Melih Gökçek 500 iş makinesiyle, dozerle ve kamyonla girmiştir” diye konuştu.

ODTÜ’lü öğrencilerin, “Türkiye’nin ve dünyanın en zeki insanları olduğunu” ifade eden İnce, Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferlerini iptal ederek öğrencileri cezalandırdığını, ODTÜ’lülere paso verilmediğini de açıkladı.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 24 Ekim 2013 14:13

Bağlantılı Konular