”Bizde Dreyfus çok ama Emile Zola yok”

-“Bizim Emil Zola’mız yok ama pırıl pırıl gelen gencecik bir Gezi gençliğimiz var. ODTÜ var. Bunların bilgi ve birikimleri ODTÜ’ye  girmeye el vermez. O nedenle tankla giriyorlar. Kaba güçle giriyorlar”

-”Önümüzdeki günlerde ciddi çatışmalar olursa, nedeni bu hükümettir”

-”Türkiye raydan çıktı ve nereye gittiği belli değil. Ülkenin yeniden raya oturması, yüzünü Batı’ya çevirmesi gerekiyor”

-“Irak’ta 1 milyonu aşkın Müslüman katledildi. Bir diktatör vardı, onun gıkı çıktı mı? Çıkmadı. İşte o dilsiz şeytandır.”

-“Irak’ta on binlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Bir diktatör vardı, ağzından bir tek laf çıktı mı? Çıktı, ‘Başarılar diledi tecavüz edenlere.’ Bu, dilsiz şeytandır.

-“Mısır halkına ‘isyan edin’ diyor. Peki sen 28 Şubat’ta neredeydin, neden isyan etmedin? Neden köşelerde saklandın ve sonra dönüp Erbakan’ı arkadan hançerledin?”

-“Siyasal idamlara CHP’nin karşı çıktık. Darbecilerin önünde asla el pençe durmadık. 28 Şubat sürecinde altlarına lüks arabalar alırken dönemin genelkurmay başkanları, CHP olarak ‘Bu ne rezillik. Bu milletin parasını nasıl gidip oralarda harcarsınız?’ dedik”

Darbe teşebbüsünde bulunanların yargılanması gerekir. Bu partmizin kırmızı çizgisidir.  Ancak yargılamanın hukuk içinde kalması önemlidir”

-“Sinemaya gidiyorsunuz, tarihi bir film izlemeye. Filmde Kanuni Sultan Süleyman’ı elinde cep telefonu ile konuşurken görürseniz, ‘amma da saçma’ dersiniz. Bizim iddianameler de ona benziyor.”

-“Hayatta olmayan adamı, olmayan sokak ve caddeleri oraya koyuyorsun. Sahte belgeler var. Bunun neresi akla ve mantığa uygun? Bu yargıçların çıkıp basın toplantısı yaparak açıklamaları gerekiyor. Aksi halde onlar yargıç değildir”

-“Bizim bir özelliğimiz vardı. Biz kin ve intikam peşinde olan bir parti değiliz. Kin insana yakışmaz, şeytan işidir. İnsanın yüreğinde Allah’ın sevgisi olması lazım. Biz kin beslemeyiz”

    Salı, 22 Ekim 2013 14:56

Bağlantılı Konular