“AKP artı El Kaide artı El Nusra eşittir Ortadoğu. Geldikleri nokta bu”

-”Terör örgütüyle kol kola girersen yarın başına ne geleceğini hep beraber göreceğiz. Reyhanlı’da ölen 53 yurttaşımızın sorumlusu bu hükümettir ve onun başbakanıdır”

-“Pilotlarımız kurtarıldı. Alayı vala ile karşılamaya gittiler. Otur Katar Şeyhi’ne dua et. Ne öyle kendi kendine şov yapıyorsun?”

-“Kimin aklına gelirdi iki Türk pilotu kaçırmak. Senin izlediğin politikanın faturasını ödüyor bu millet. Şimdi de çıkmış şov yapıyor. Sen önce dön kendini bir sorgula bakalım. ‘Bun bu ülkeyi bu hale nasıl getirdim diye?”

-“Asıl üzerinde durulması gereken nokta şu;  O pilotlar neden esir alındı? Sen şu soruyu kendine sorabiliyor musun, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Lübnan sokaklarında özgürce gezebiliyor mu, gezemiyor mu? Gezemiyor”

-“Senin izlediğin dış politika yüzünden. Suriye, Mısır, Irak sokaklarında bir Türk Vatandaşı özgürce gezebiliyor mu?  Gezemiyor. Önceden geziyor muydu? Evet geziyordu”

-”Erdoğan bugün hiçbir Ortadoğu ülkesine gidemez. Bütün dünyada yalnızdır. ‘Acaba birisi bana telefon eder mi?’ diye bekliyor. Boşuna hayal kuruyorsun, kimse sana telefon etmez. Senin ne itibarın, ne ağırlığın var. İkisini de yok ettin. Senden vazgeçtik, Türkiye’nin itibarını zedeledin. Şimdi o itibarı kazanmak için yine yollara düşen parti, CHP”

    Salı, 22 Ekim 2013 14:49

Bağlantılı Konular