"Yolsuzlukta Erdoğan birinci"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu CHP TBMM Grup toplantısında güncel olayları değerlendirirken, Başbakan Erdoğan’ın  CHP’yi yolsuzlukla suçlayan sözlerini yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yolsuzluk konusunda Recep Tayyip Erdoğan’ın eline su dökecek ikinci bir adam yok” dedi. CHP Lideri sık sık alkış ve sloganlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi.

“Başbakan, ‘Ben yırtık  ayakkabıyla siyasete girdim’ demiyor muydu. Peki,  dünyanın en zengin başbakanlarından birisin, aldığın maaşlar, ödediğin vergiler, beyan ettiğin karlar belli. Nereden geldi bu para? Nereden yürüttün bu parayı?”

-“Ne diyor? ‘Yürütme organının başıyım ben’ diyor. Doğru söylüyor yürütme organının başısın.”

-”Siz adaleti aldınız çöp sepetine attınız”

-“Sıradan yurttaş artık şunu çok iyi biliyor; bir davan mı var, avukat tutmaya gerek yok ki git AKP il başkanına, ilçe başkanına senin davanı istediğin gibi sonuçlandırsın”

“Bakıyorsunuz; Anayasa Mahkemesi Başkanı Yargıtay’ın aldığı kararla ilgili görüş beyan ediyor. Senin tarafsızlığın ne oldu? Dava önüne gelince konuşacaksın. Şimdiden zaten görüşünü beyan ediyorsun?”

-“Vicdanı ile karar vermek varken birilerinin talimatıyla karar verdiğiniz andan itibaren orada adalet mi gerçekleşir?”

-“Deniz Feneri davasında, “kurban parası, zekat parası yiyenlerin sırtları sıvazlandı”

-“Bedelli askerlik, askerliğin kısaltılması dahil, bizim projelerimiz.   öyle Kanal İstanbul falan filan gibi hayali değil”

-“2013 yılının Ocak-Eylül döneminde 482 işçi iş kazalarında hayatını kaybetti”

Anahtar Kelimeler
    Salı, 22 Ekim 2013 14:36

Bağlantılı Konular