“CHP bir tarih yazacak 30 Mart 2014′te”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın,  İzmir’de Parti Okulu katılımcılarından 6 gönüllü kadının hazırladığı “Sevgi eliyle güzelleşmek” proejesi kapsamında Bornova Büyük Çarşı’da güzelleştirilen sokağın açılışına katıldı.

Gönüllülerin projelerine belediyelerden, partinin il ve ilçe başkanlıklarından katkı sağlanmadığını kaydeden Günaydın, maddi olarak çok büyük olmayan ama insana dokunan bu tür işlerin CHP’nin halkla beraber geleceğe doğru yürümesinin önemli bir işareti olduğunu söyledi.


Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Günaydın yerel seçimlerle ilgili soru üzerine de, yapılan anketlere göre İzmir’de AK Parti ile CHP arasındaki farkın hiçbir zaman 10 puanın altına düşmediğini belirtti.

AKP İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın “şu kadar ilçeyi alacağız” şeklinde açıklamalar yaptığını ifade eden Günaydın, “Heves güzel bir şeydir fakat 2011 Haziran sonuçları ile 2009 sonuçlarını ve 2014 sonuçlarını birbirine karıştırmamak lazım. Genel ve yerel seçim dinamikleri farklı oluyor. Bayındır’a dikkat etsinler, benim Adalet ve Kalkınma Partisi’ne tavsiyem odur. Mesela sadece İzmir meselesi değil, biz İzmir’i, Mersin’i, Antalya’yı, Eskişehir’i muhafaza etmek üzerinden bir siyaset gütmüyoruz. İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Burdur’u, Bartın’ı, Kars’ı, Ardahan’ı CHP’li belediyeler kervanına katmak üzerine bir siyaset güdüyoruz. 30 Mart 2014 bunu gösteren bir tarih olacak” diye konuştu.

    Pazartesi, 21 Ekim 2013 17:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica