Ankara Milletvekili Nazlıaka, Evren’in köylerini ziyaret etti

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bayramda Evren’in İbrahimbeyli ve Cebirli köylerini ziyaret etti.

CHP Evren İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Hilmi Demirci ve Evrenlilerle bir araya gelen Nazlıaka, “Yerel seçimler, ülkemizin önündeki önemli dönüm noktalarından biri. Cumhuriyet Halk Partisi, etkin, katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik anlayışını benimsemiştir. İnsan odaklı belediye yönetimi ile 30 Mart 2014’te yeni bir dönem başlayacaktır” diye konuştu.


Nazlıaka, Evren esnafını ziyaret ederek, bayramlaştıktan sonra İbrahimbeyli Köyü’ne geçti. İbrahimbeyli’de taziye ziyaretlerinde de bulunan Aylin Nazlıaka, İbrahimbeylilerin şikayetlerini dinledi. Sık yaşanan elektrik kesintilerinden yakınan İbrahimebeylileri dinleyen Nazlıaka, “21. Yüzyılda Başkent’te yaşanmaması gereken, yakışmayan bir sorun. Sadece İbrahimbeyli’de değil, Evren ve Evren’in tüm köylerinde bu sorunla karşı karşıyayız” dedi. Nazlıaka, elektrik kesintisinin sorunu için yetkililerle konuşacağını da sözlerine ekledi.

İbrahimbeyli’nin ardından Cebirli köyünde evleri dolaşarak bayramlaşan Nazlıaka, Cebirlilerin sorunlarını dinledi.

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Evren, en çok göç veren ilçemiz. Evren, işsizlikle mücadele ederken bir yandan da burada tarım ve hayvancılık yok olmamak için direniyor. Başkent Ankara’nın bir ilçesinin böylesi büyük sorunlar içinde olması kabul edilemez. Evren’in doğal güzelliklerinin öne çıkarılması, Evrenlilerin “deniz” diye bahsettikleri Hirfanlı Barajı’nın avantajlarının kullanılması gerekmektedir. Evren, canlı ve hareketli bir yapıya kavuşturmak görevimizdir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 21 Ekim 2013 13:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica