Umut Oran, gazetecilerin sorularını yanıtladı

Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Kurban Bayramı dolayısıyla partisinde gerçekleştirilen bayramlaşma sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye katılımı ve CHP ile BDP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı konusunda işbirliği yapacağı iddialarının sorulması üzerine Oran, partisinin 2,5 yıldır yerel seçimlere hazırlandığını bin 396 noktada gireceği seçimlerde başarıyı hedeflediğini söyledi.


CHP olarak önceliklerinin hem en doğru adayları belirleyerek seçimleri kazanmak hem de oy oranlarını yükseltmek olduğunu dile getiren Oran, yapılan anketlerin oy oranları arasındaki farkın azaldığını gösterdiğini ifade etti.

İstanbul seçimlerin kırılma noktası olduğunu savunan Oran, “İstanbul’da adayımız belli olmamasına rağmen ve iktidar partisinin adayı zaten doğal olarak Başbakan Erdoğan olmasına rağmen biz şu aşamada dar bir makasa sahibiz” dedi.

Yerel seçimlerde CHP’nin önemli sonuçlar elde edeceğine, birileri için de sürpriz olarak nitelendirilebilecek sonuçlar alacağına inandığını belirten Oran, “Adaylıklar veya burada yapılacak metodlarla ilgili bir özel yaklaşımımız yok. CHP olarak biz kendi adaylarımıza, örgütümüze, üyelerimize ve halkımıza güveniyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

-”İşbirliği söz konusu değil”

Oran, “Herhangi bir muhalefet partisi ile işbirliğine nasıl bakıyorsunuz” sorusuna ise “Böyle bir işbirliği söz konusu değil. Ama siyasetin doğal akışında belli partiler birbirlerini destekleyibilirler. Belli adaylar diğer partilerin beğenisini, onayını, teveccühünü kazanabilir. Bunu adaylar belli olduğu zaman halkın eğilimleri ortaya koyar” karşılığını verdi.

Anahtar Kelimeler
    Çarşamba, 16 Ekim 2013 04:12

Bağlantılı Konular