Tanrıkulu, Berkin Elvan'ı ziyaret etti

Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve tedavisi devam eden Berkin Elvan’ı ziyaret etti.

Tanrıkulu ve beraberindeki heyet ilk olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi süren Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babasi Sami Elvan’la görüştü.


Aileyle bir süre sohbet eden Tanrıkulu, daha sonra hastaneye geçti. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, Berkin Elvan’ı göremediğini ancak nöbetçi doktordan bilgi aldığını söyledi.

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Tanrıkulu, Berkin Elvan’ın 122. gündür hastanede uyutulduğunu anlattı.

Bu olayın faillerinin ortada olmadığını ifade eden Tanrıkulu, “Türkiye bu acıya ortak oldu ama Sayın Başbakan bu acıya ortak olmadı. Bir kez olsun aileyi arayıp, bir özür dilemediler. Failleri de ortaya çıkarmadılar. Başbakan’ın gözyaşlarından siyaset akıyor. Başbakan Mısır’da Esma için gözyaşı döktü ama Türkiye’de iktidarı döneminde de ölen 440 kişi var. Onlara duyduğu acıyı Berkin için duymadı. Bugün çocuklara şeker dağıtıyor ama Berkin’le ilgili tek bir cümle sarfetmedi” dedi.

Tanrıkulu, ailenin acısına ortak olmak için hastaneye geldiğini dile getirerek, “Umarız Berkin bir an önce sağlığına kavuşur. Tekrar eski günlerine döner. Ama bunun hesabını da Türkiye’nin her yerinde ve Meclis’te de soracağız. Failler ortaya çıkıncaya kadar da peşinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan “Berkin’in şu an bilinci kapalı ama bizi hissettiğini biliyoruz. Bugün 122. gün. Bize hastane bantlarını mekan ettiler. Berkin’i vuran katilin bulunmasını istiyorum” dedi.

Açıklamalar sırasında gözyaşlarını tutamayan ve fenalaşan anne Gülsüm Elvan, sedyeye konularak hastaneye götürüldü.

    Salı, 15 Ekim 2013 23:21

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica