Bülent Tezcan demokratikleşme paketini eleştirdi

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Demokratikleşme Paketi’yle ilgili olarak, “İçinde demokrasi ile ilgili hiçbir şey yok” dedi.

Tezcan, CHP Nazilli İlçe örgütünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban bayramının kardeşliğe, barışa vesile olması temennisiyle herkesin bayramını tebrik etti.

Türkiye’nin gereksiz tartışmalar içine sürüklendiğini, en önemli değerlerin “demokratikleşme” adı altında tartışmaya açıldığını belirten  Tezcan, şöyle konuştu:

“Demokratikleşme paketi altında bir paket açıklandı. 30 Eylül paketidir. Bu 30 Eylül paketi ile ‘Türkiye’ye demokrasi getireceğim, demokrasinin önündeki engelleri kaldıracağım’ dendi. Bizler paketi açtık baktık, içinde demokrasi ile ilgili hiçbir şey yok. Türkiye’nin demokratik problemlerini çözecek hiçbir adımın olmadığını gördük. Gezi parkı odaklı eylemlerde 6 milyon insan 81 ilde sokaklara döküldü, ‘demokrasi istiyorum’ dedi. İktidar ne yaptı? Sınırsız ve kontrolsüz bir polis ve devlet şiddeti uyguladı. Şimdi andımızı okullardan silmeye çalışıyorlar.”

    Salı, 15 Ekim 2013 18:42

Bağlantılı Konular