İstanbul Beyoğlu'nda CHP'ye büyük ilgi

Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, “Hakkari’den Edirne’ye, Trabzon’dan Mersin’e kadar artık her yerde varız, eksiğimize rağmen varız. CHP’yi bütün yurttaşlarımızın, bütün halkların şemsiye partisi yapmaya uğraşıyoruz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Beyoğlu İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen partiye katılım töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kritik bir dönemden geçtiğini bildirdi.


Partiye katılanlara teşekkür eden Tanrıkulu, CHP’yi yeniden Türkiye’nin partisi yapmak iddiasıyla işe başladıklarını ve o iddiayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tanrıkulu görüşlerini açıklarken şöyle dedi,

“O iddiayı, bugün Beyoğlu’nda güçlendiriyoruz. Hakkari’den Edirne’ye kadar, Trabzon’dan Mersin’e kadar artık her yerde varız, Cumhuriyet Halk Partisi’ni yeniden bütün yurttaşlarımızın, bütün halkların şemsiye partisi yapmaya uğraşıyoruz. Sol bir anlayışla, sosyal demokrat ve toplumcu bir anlayışla, bunu yapmaya çalışıyoruz ve ürünlerini almaya başladık. Bunun sonuçlarını da 30 Mart 2014′te göreceğiz. Başta Beyoğlu olmak üzere göreceğiz.”

Beyoğlu’nun “Türkiye’nin vitrini” ve “İstanbul’un aynası” olduğunu anlatan Tanrıkulu, “Sadece İstanbul ve Türkiye açısından değil dünya açısından da çok önemli bir merkez. Bu merkezden bütün Türkiye’ye ve dünyaya mesaj vereceğiz. Gerçektende sol ve toplumcu bir belediyecilik, yerel yönetim anlayışı nasıl yapılır, onu 30 Mart’tan sonra yeniden bütün dünyaya İstanbul’dan göstereceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, partiye katılan 500 kişiye rozetlerinin takılmasıyla tören sona erdi.

    Pazartesi, 14 Ekim 2013 17:52

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica