Kılıçdaroğlu, Doğu Perinçek'i kutladı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İşçi Partisi Genel Başkanlığı’na seçilen Doğu Perinçek’i kutladı.

Bir mesaj yayımlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu  ’Silivri Toplama Kampı’nda tutuklu olarak bulunan Perinçek’in yeniden Genel Başkan seçilmesinden gerçek demokrasi adına  çıkarılacak çok ders olduğunu belirterek şunları söyledi;


“Bir yandan siyasi partileri demokrasinin vazgeçilemez unsuru kabul edeceksin, olmazsa olmazı diyeceksin, herkesi gelin Meclis’te politika yapın  diye çağıracaksın.

Öte yandan tutuklu milletvekilleri gibi, İşçi Partisi’nin Genel Başkanı Doğu Perinçek’i de hapisane de tutacaksın. Bu olmaz.
İşte kongre toplanır, delegelerin tamamının oyuyla Doğu Perinçek yeniden Partisinin  Genel Başkan seçilir.  Sayın Perinçek’in yeniden Genel Başkan seçilmesinden gerçek demokrasi adına  çıkarılacak çok ders vardır.

Artık çok iyi biliyoruz ki,sıkıyönetim mehkemeleri, DGM’ler, Halkın vicdanını tatmin etmeyen özel yetkili mahkemeler adalet dağıtan mahkemeler değildir. Bu mahkemelerin kararlarının hukukiliği de, saygınlığı da olmaz.Demokrasi hukuk devleti bu mahkemelerin kararlarıyla  yaralanır.

Ben bu nedenle daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi istiyor ve yeniden İşçi Partisi’nin Genel Başkanlığına seçilen Sayın Doğu Perinçek’i kutluyorum”

    Pazar, 13 Ekim 2013 16:40

Bağlantılı Konular