Hüseyin Çelik, mitomani hastalığına yakalanmıştır

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan: “Hüseyin Çelik mitomani yani doğruyu söylememe hastalığına yakalanmıştır.”

“AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı “Yargının bağımsız olmadığı bir ülkede demokrasi olmaz. Gezi Eylemleri olayında savcılar dava açıyorlar, açabilirler. Ama işin bir başka garip yönü çıktı ortaya: AKP İstanbul İl Başkanı Savcılığa müracaat ediyor, diyor ki: “Gezi Davasından bana bir fotokopi ver” Nasıl oluyor bu arkadaşlar? Müdafinin, avukatın bile alamadığını siz AKP İl Başkanlığına neye göre teslim ediyorsunuz?” sözlerine AKP İstanbul İl Başkanlığının konu ile ilgili davacı olduğunu belirtmiş ve “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ofsaytta düştü” demişti.

Hüseyin Çelik’in sözlerine tepki gösteren CHP Genel Başkan YardımcısıTezcan yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti :

“AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın tarafı olmadığı halde gezi dosyası fotokopisini savcılıktan alması olayının ortaya çıkmasının verdiği telaş ve suçluluk psikolojisiyle bilinen en kolay ve en eski savunma mekanizmasına başvurmuş  ve  gerçek dışı bir beyanda bulunmuştur.

Doğruyu söylememenin hastalık haline gelmesine mitomani denir. Anlaşılan Hüseyin Çelik’te bu hastalığa yakalanmıştır.

Sözü edilen 2013/96961 numaralı dosyadaki soruşturmanın AKP İstanbul İl Başkanlığı veya onun mallarıyla bir ilişkisi yoktur.

Fotokopinin verildiği tarihte il Başkanlığı soruşturmanın tarafı değildir ve suçüstü yakalanmışlardır.

Bu sebeple, Hüseyin Çelik durumu stadyum ağzıyla kurtarmaya çalışmaktadır.

Ancak, ilgisi olmadığı halde dosyanın fotokopisini AKP İstanbul İl Başkanlığına verdiren iradenin skandal ortaya çıkınca AKP’yi resmi olarak dosyanın tarafı gibi göstermeye gücü yeter mi yetmez mi merakla bekliyoruz.”

    Cumartesi, 12 Ekim 2013 05:58

Bağlantılı Konular