“Hükümet, Gezi’yi anlamaya çalışıyormuş"

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak yazılı açıklamasında, AKP’nin dünya devletleri ve toplumları nezdinde bir inandırıcılığı kalmadığını belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın ABD’de Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendirdi ve,  “Ali Babacan’a göre Hükümet, Gezi’yi anlamaya çalışıyormuş. Protesto hakkını kullanan 7 gencin ölümüne neden olan, binlerce insanı yaralayan bir iktidar gençleri anlayamaz” dedi.

Toprak, yazılı açıklamasında, Hükümetin birçok yetkilisinin Gezi eylemlerini bir terör eylemi olarak göstermeye ve karalamaya çalıştığını hatırlatarak şunları söyledi;

“AKP iktidarı içerde halkımıza gerçekleri çarpıtarak anlatırken dışarıda da bambaşka bir analiz yapıyor. İçeride farklı, dışarda farklı konuşmak bir siyasi tutarsızlıktır ve AKP bunu sürekli yapıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak yazılı açıklamasında, AKP’nin dünya devletleri ve toplumları nezdinde bir inandırıcılığı kalmadığını belirtti.

    Cumartesi, 12 Ekim 2013 05:11

Bağlantılı Konular