Yakup Akkaya, 2014 seçimleri ile ilgilli konuştu

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde yurttaşlarla biraraya geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Muğla ilinin Kavaklıdere İlçesinde CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Yakup Akkaya, “Bugünün Türkiye’sinde hukuksuzluk almış başını gitmiş, ülkenin milletvekilleri, aydınları gazetecileri öğrencileri hapse atılmış, yüksek yargı organları aracılığıyla hukuksuz ve adaletsiz durum meşrulaştırılmıştır. Artık Türkiye’de tuzun koktuğu durum yaşanmaktadır, Faşist bir devlet yönetimi egemen hale gelmiş, özgürlükler ve haklar yandaşlık üzerinden tanımlanmaya başlanmıştır. Önümüzdeki 2014 yerel seçimleri bu adaletsiz ve bozuk düzenin değiştirmek için bir şanstır. Türkiye’de 3 büyük devrime imza atmış olan Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlerde bu faşist anlayışa gereken cevabı verecek ve Türkiye’de 4. Devrimi gerçekleştirecektir.” dedi. Yakup Akkaya, konuşmasında partililere de seslenerek “Mart ayında yapılacak seçimlere canla başla çalışmalıyız, kendi içimizde görüş ayrılıklarımız olabilir, bunlar partimizin zenginlikleridir, sosyal demokrasinin ve demokrasinin en önemli ilkesi çoğulculuktur. Hepimiz, durmadan yılmadan gece gündüz demeden, çalışmak zorundayız. Herkese ulaşmak için köy köy, kasaba kasaba gezeceğiz, kendimizi anlatacağız. Burada sizlere büyük görev düşüyor. Sadece Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizden her tarafa yetişmesini beklemeyeceğiz, bu mücadele kolektif bir mücadeledir. Kol kola, el ele vermek ve yılmadan çalışarak bu gerici, faşist anlayışın iktidarına son vermek bu ülkeyi seven bütün herkesin görevidir.” dedi.


Yakup Akkaya, ayrıca Yatağan Termik Santrali özelleştirmesi ve işçilerin direnişine de dikkat çekti. Akkaya, “Yörük Alileri, efeleri çıkaran Kavaklıdere’nin yiğit yurttaşları, şimdi aylardır Yatağan termik santralinin özelleştirmesine karşı direnişin başındaki Süleyman Girgin’in hemşerileri, karşınızda ekmeğinize aşınıza karşı talan mantığıyla işleyen bir satış var. Bölgenizin en önemli değerleri özelleştirilmek istenmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi, özellikle enerji sektöründe olmak üzere özelleştirmeye karşıdır. Bu mücadelede direnişlerinin her aşamasında, Ankara yürüyüşünde Yatağan işçilerinin yanında olmuş, onların haklı ve meşru mücadelelerini direnişlerini desteklemiş ve desteklemeye de devam edecektir. Ancak, işgale karşı canlarını ortaya koyan Yörük Ali Efeleri çıkaran Kavaklıdere’lilerin de özelleştirmeye karşı aynı mücadeleyi göstermesi gerekiyor. Çünkü, özelleştirme, yağmadır, doğal kaynakları yok eder. Toprağınızı, suyunuzu havanızı yok eder. İşsizlk yaratır, esnafın kepenk indirmesine neden olur. Özelleştirme örnekleri hep bunları göstermiştir. Bu yüzden hep birlikte yoktan var edilen vatan değerlerine sahip çıkın, sizler de bu direnişe destek verin. Verin ki, güzel günleri hep beraber karşılayalım. 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde bu mücadelenin doğan şafağı olsun.” dedi.

Yakup Akkaya, konuşmasını “Kavaklıderelilerin, efeler diyarının Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hepinize iyi bayramlar dilerim” diyerek sonlandırdı.

Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk ile Muğla Milletvekilleri Nurettin Demir ve Tolga Çandar’ın hazır bulunduğu etkinliğe, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ile çok sayıda CHP ilçe başkanı ve ilçe ve belde belediye Başkanları ile partililer katılım sağladılar.

    Cumartesi, 12 Ekim 2013 04:25

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica