Burdur Yeşilova’da Fakir Baykurt parkı açıldı

Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Burdur’un Yeşilova ilçesini ziyaret ederek yazar Fakir Baykurt’un adını taşıyan parkın açılışını yaptı.

Önce Yeşilova CHP ilçe merkezini ziyaret eden Koç’a, Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Karamanlı Belediye Başkanı Mehmet Özger, CHP Burdur İl Başkanı Süleyman Erman, Yeşilova CHP İlçe Başkanı Okan Kurd ve partililer eşlik etti.


Ardından, Yeşilova Belediyesi tarafından yaptırılan Fakirt Baykurt Parkı’nın açılışına katılan Koç törende  Fakir Baykurt’un Anadolu’nun ortasından çıkan Cumhuriyet’in aydınlanma dönemi öğretmenlerinden biri olduğunu söyledi.

Eğitim politikasına eleştirilerde bulunan Koç şu iddialarda bulundu: “Medrese teşkilatının ürünü olan bir eğitim sistemiyle karşı karşıyayız. Bugün, bu toprakları kazananları yabancılaştırmak isteyen bir anlayışla yönetiliyoruz. Bilinçli, sistemli, planlı ve programlı bir şekilde hareket ediyorlar. Sadece eğitim alanı mı. Hayır, bizi biz yapan tüm değerlerin içinin boşaltıldığı bir dönemden geçiyoruz.”

“Toplumsal mücadele gerekiyor”
Türkiye’de yaşanan  sorunlarla sadece bir siyasi partinin mücadele edemeyeceğini anlatan Koç, şöyle konuştu:

“O parti de mücadele edecek bu parti de mücadele edecek. Köşesinde oturan da mücadele edecek. Mücadele etmeden bu karşı devrimi geriye çevirmek mümkün değildir. Sabahtan akşama kadar kadrolu olarak tuttukları kişiler istedikleri kadar küfür etsinler, istedikleri kadar mahkemelerde süründürsünler, istedikleri kadar her türlü baskıyı oluştursunlar. O mücadele sürecek. Ama tek başına siyasi mücadele değil, topyekun toplumsal mücadele gerekiyor.”

Yerel seçimlere de değinen Haluk Koç, İstanbul’daki yerel seçimlerin AK Parti tarafından kaybedilmesinin, AK Parti duvarından en önemli tuğlanın çekilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Konuşmanın ardından parkta bulunan Fakirt Baykurt’un rölyefi, Koç ve beraberindekiler tarafından açıldı.

    Cuma, 11 Ekim 2013 02:56

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica