"AKP’nin paketi demokrasi değil, demokrasinin demosudur"

“Hiçbir demokratik zihniyet demokratik bir paket açıkladıktan sonra ana muhalefet partisine saldırmaz. Eğer saldırıyorsa o paketin içi boştur.”

“AKP Türkiye tarihinde milleti en fazla oyalayan parti olarak tarihe geçmiştir. AKP’nin tek başarısı budur”

Yazılı bir açıklama yapan Erdoğan Toprak konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

“AKP demokrasi paketini açıkladıktan sonra bu paketin içeriğini halka anlatacağına ana muhalefet partisine saldırmaya başladı. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve partimizin eleştirilerini dikkate alacaklarına düzeysiz bir biçimde eleştirileri çarpıtmaya başladılar. Bunun nedeni paketin içinin boş olmasıdır. AKP’nin açıkladığı bir demokrasi paketi değil; olsa olsa demokrasi paketinin demosu olabilir. Günlerdir demokrasi paketinin içeriğine dair en ufak bir tartışma yapılmamaktadır. Günlerdir AKP’li yöneticiler sadece ve sadece CHP’ye saldırmaktadırlar. AKP geniş toplum kesimlerini aldatmıştır. AKP sürekli paketler açarak halkın beklentilerini ötelemekte ve cesaretle bu sorunların çözümü için gereken adımı atmamaktadır. AKP gelen eleştirileri sürekli olarak “bir sonraki paketi bekleyin” biçiminde geçiştirmektedir. Aslında mesele demokrasi paketi açanların zihniyetinin demokrat olmamasıdır.

Eksiksiz bir demokrasi için AKP’nin zihniyeti, yaklaşımı ve birikimi yetersizdir. % 10 barajının kaldırılmasına yönelik olarak “ama o barajı biz getirmedik” diyebilecek kadar demokratik zihniyet, kurumsallaşma ve tarihsellikten uzak bir partinin herhangi bir soruna çözüm bulması mümkün değildir. AKP Türkiye tarihinde milleti en fazla oyalayan parti olarak tarihe geçmiştir. AKP’nin tek başarısı budur.

    Cumartesi, 05 Ekim 2013 17:08

Bağlantılı Konular