"Mitinglere katılmayan öğretmenler fişlenecekler midir?"

Tanrıkulu’nun TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesi şöyle:

1- Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Ekim’de Adana, 6 Ekim’de ise Ceyhan’da düzenleyeceği partisinin mitinglerine katılımı çoğaltmak için Adana Valiliği kanalıyla Ceyhan ilçesinde Kaymakamlık ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi yazılarla tüm okul müdürlerine, müdür yardımcılarına personellere ve öğretmenlere AKP mitingine katılması gerektiği konusunda bir yazı gönderilmiş midir? Gönderildiyse bu talimatı kim vermiştir?
2- Okullarda imza sirküleri çıkartılarak tüm okul müdürlerinden, müdür yardımcılarından ve öğretmenlerden zorla imza alındığı ve mitinglere katılmalarının zorunlu olduğunun ifade edildiği iddiası doğru mudur?
3- Partinizin mitinglere katılımı arttırmak için şimdi de eğitimcileri, öğretmenleri mi baskı altına almaktadır?
4- Mitinglere katılmayan okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler sürgün mü edileceklerdir? Haklarında soruşturmalar mı başlatılacaktır?
5- Mitinglere katılmayan öğretmenler fişlenecekler midir?
6- Düzenleyeceğiniz mitingler siyasi bir partinin mitingleri değil midir? Siyasi mitinglere katılımı arttırmak için öğretmeler, eğitimciler üzerinde baskı oluşturulması demokrasi ve siyaset etikle bağdaşmakta mıdır?
7- Siyasi parti mitinglerine kamu çalışanlarının zorla, yayınlanan genelgelerle katılmalarının dayatılması kanunlara aykırı değil midir?

    Pazar, 06 Ekim 2013 15:53

Bağlantılı Konular