Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı’nda bekleyişini sürdüren grubunu ziyaret etti

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı’ndaki nöbete ilişkin, “İstanbullu kentine sahip çıkıyor. Bizim de görevimiz, kentine sahip çıkan insanlara sahip çıkmaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, beraberindeki CHP genel başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’le, Taksim Gezi Parkı’nda bekleyişini sürdüren gruba destek ziyaretinde bulundu.

Burada açıklama yapan Kılıçdaroğlu, İstanbullu’nun İstanbul’a sahip çıktığını, Gezi Parkı’nın bozulmasını istemediğini, burada mücadele verdiğini söyledi.

Kendisinin de İstanbul’u seven biri olarak, onlara destek verdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “İstanbul’un tarihi, kültürü bozulmamalı. Taksim Gezi Parkı bozulmamalı. Halka açık olmalı, AVM yapılmamalı. Yapan insanın da İstanbul’a ihanet ettiğine inanıyorum. O nedenle İstanbullu kentine sahip çıkıyor. Bizim de görevimiz, kentine sahip çıkan insanlara sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin sorusu üzerine, partisinden bazı milletvekillerinin iki gündür burada olduğunu belirterek, bundan sonra da burada bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin de İstanbul’un her tarafının rant alanına çevrildiğini belirterek, Taksim Gezi Parkı’na AVM yapılmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

    Perşembe, 30 May 2013 14:47

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica