CHP’den Manisa’ya yerel seçim çıkartması

CHP Manisa İl Örgütü yerel seçim atağına Saruhan ilçesinden start verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Tunceli milletvekili Kamer Genç, Malatya, Muğla İzmir, Çanakkale, Hatay ve Manisa’dan 13 milletvekilinin katıldığı çalışmada Saruhan’ın merkezi, mahalleleri ve köyleri ziyaret edildi.

Alan çalışmasına Saruhan ilçe binası önünde yapılan törenle başlandı. Açılış konuşmasını yapan CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, kendilerine destek veren tüm vekillere teşekkür ederek “Manisa İl ve İlçe örgütlerinin birlik beraberlik ve yoldaşlık duygusu ile yaptığı çalışmaların karşılığını, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde alacağından hiç kuşkumuz yok. Bu seçimler AKP iktidarının da sonunu hazırlayacak” dedi.
“Başbakan kafayı gençlik ve alkolle bozmuş”

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise hem Bülent Arınç’,a hem de Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a sert eleştirilerde bulundu. Tezcan “Bülent Arınç Manisa’daki bir festivalde 10. yıl marşından rahatsız olduğunu ifade etmiş.  Neymiş, mehter marşıyla başlasaymış daha iyi olurmuş.  Mehter marşıyla kimsenin bir alıp veremediği yok ama 10. Yıl Marşıyla sizin derdiniz ne? 10. Yıl Marşı çağdaşlaşmanın, sanayileşmenin, kalkınmanın ifadesidir. Sizler mehter marşıyla geldiğinizi sanırsınız ama İzmir Marşıyla gideceğiniz günler yakındır” dedi. Son günlerde gündeme oturan alkol yasaklarına da değinen Bülent Tezcan “ Başbakan kafası kırık gençlik istemiyormuş. Bizde kafası kırık başbakan istemiyoruz. Başbakan kafayı gençlik ve alkolle bozmuş” dedi.

Çapa yapan kadınlar yollarını kesti
Törenin ardından guruplar halinde köy ve mahallelere dağılan CHP’liler,  esnaf, köylü ve tarım işçileriyle buluşup dertlerini dinlediler.
Saruhan’dan köylere geçerken Tunceli milletvekili Kamer Genç, İzmir Milletvekili Erdal Aksünger ve Manisa milletvekili Sakine Öz’de oluşan gurubun önünü kesen kadınlar sevgi gösterilerinde bulunup dert yakındılar. Domates tarlasında çapa yapan kadınlar, günde 12 saat güneş altında çalıştıklarını belirtip, karşılığını alamadıklarını söylediler.  Manisa Milletvekili Sakine Öz “Ürettiğinin karşılığını alamayan, borç faiz kıskacında üretmeye çalışan çiftçilerimizle sorunlarını ve çözümlerini konuşmak için geldik. Bizlere gösterdiğiniz ilgi çalışma şevkimizi arttırdı. Hep beraber AKP iktidarını yıkacağız” dedi.

“Türkiye’de parayı tefeciler kazanıyor”
İzmir milletvekili Erdal Aksünger tarımdaki girdilerin AKP iktidarı döneminde arttığını belirterek  “Türkiye’de parayı tefeciler kazanıyor. Üretici, sanayici, çiftçi ve küçük esnaf bitmiş durumda. Mazot, gübre, ilaç ve tohum Amerika ve Avrupa çiftçisinin yanında kat kat pahalandı. Bu iktidar döneminde tarım ve tarıma dayalı endüstri ve kurumlar bir bir yok edildi. Tariş, Tekel, Süt Endüstrisi, Et-Balık, ÇUKOBİRLİK vardı, bugün hiç birisi yok artık. Çiftçi mutlu olmamakla beraber umutlu da değil. İsrail çölde bile domates üretilirken Türkiye’de gizli eller tarımı yok ediyor. Kooperatifleşmeyi yeniden hayata geçirmeliyiz” dedi.

Tunceli milletvekili Kamer Genç ise  “Bunlar Cumhuriyet değerlerini içlerine sindiremiyorlar. Her ortamda her şartta cumhuriyet değerlerini itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ülkeyi etnik, dini mezhepsel olarak bölüp parçalamanın peşindeler. Artık birlik olup bunları alaşağı etmenin zamanı gelmiştir. İktidarda oldukları her saat bu ülkenin kaybıdır “ dedi.

    Çarşamba, 29 May 2013 14:33

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica