Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayı Eğitimleri Bursa'da sürüyor

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı başkanlığında yürütülen Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta , Edirne ve Erzincan’da yapılacak programlarla sürüyor. Sarı, Bursa, Edirne ve Erzincan’da yapılacak eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Sarı’nın açıklamasında şöyle dedi:

“5–6 Ekim tarihlerinde Bursa’da ikinci kez yapılacak olan eğitimde, Bursa, Eskişehir, Kocaeli ve Sakarya’dan 200 katılımcı hazır bulunacak.  Bunun yanında; 5 Ekim’de Edirne’de, 6 Ekim’de ise Erzincan da yapılacak olan ilk eğitimlere Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Muş ve Bingöl’den yaklaşık 400 aday adayı katılacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 600 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

Bursa’da iki, Edirne ve Erzincan’da bir gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

    Cuma, 04 Ekim 2013 12:34

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica