CHP lideri: Belki merak etmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TBMM'nin yeni yasama yılı açılış konuşması hakkında konuştu.

'Cumhurbaşkanı Gül'ün konuşmasının son bölümü duygusaldı' diyen Kılıçdaroğlu, 'Gezi protestoları için olumlu şeyler söyledi. Aynı güzelliğin konuşmasının tamamına da yansıması gerekiyordu' dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün yeni yasama yılının açılışında Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını Genel Kurul’da kendisine ayrılan locada izlemesine ilişkin, “Eşinin konuşmasını izlemiştir. Belki kürsüde nasıl görünüyor Sayın Cumhurbaşkanı merak etmiştir” yorumunu yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de 24. Dönem 4. Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun “Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını nasıl buldunuz? Konuşmasının sonunda millete hizmet edeceğine devam edeceğini söyledi” sorusuna CHP lideri, “Duygusal bir konuşmaydı sonunda” dedi.

“Hizmete devam edeceğim dedi, siz siyasete devam kararı gibi bir anlam çıkardınız mı? Öyle yorumlandı” sorusuna da CHP Genel Başkanı, “İki türlü de yorumlanabilir, yani Cumhurbaşkanı olarak millete devam etmeyecek mi, edecek” dedi.

“Resepsiyonlara daha önce katılmıyordunuz” sözüne de Kılıçdaroğlu, “Yo, katılmıştım, bu ikinci mi, üçüncü mü ne oluyor, katılmıştım daha önce. Ama nedense hiç katılmadığımız yönünde bir algı var. Ama bunu değiştirmemiz lazım” yanıtını verdi.

“Haberal’ın yarın yemin törenine gelecek misiniz?” sorusuna da CHP lideri, “Geleceğim” dedi.
“Haberal bugün yemin edecekti ama etmedi, neden?” sorusuna da CHP Genel Başkanı, “Ziyaretçi kabulü olmadığı için bugün etmedi, yarın edecek” dedi.

“CHP’nin özel bir hazırlığı olacak mı?” sorusuna da Kılıçdaroğlu, “Yok, herhangi bir şey yapmayacağız, kürsüye çıkıp yemin edecek, biz de alkışlayacağız” diye konuştu.

“Hayrünnisa Gül Genel Kurul’a geldi, siz nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da CHP Genel Başkanı, “Eşinin konuşmasını izlemiştir. Belki kürsüde nasıl görünüyor Sayın Cumhurbaşkanı merak etmiştir” dedi.

    Çarşamba, 02 Ekim 2013 10:56

Bağlantılı Konular