İstanbul Milletvekili Tanal, "Uyuşturucu çeteleriyle masum halk karşı karşıya getirildi"

İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul’un Maltepe ilçesi Gülsuyu, Gülensu ve Zümrütevler mahallelerinde uyuşturucu çetelerinin saldırılarının devam ettiğini belirterek, “Uyuşturucu çeteleriyle masum halk karşı karşıya getirildi” diye konuştu.

Polisin tedbir almaması ve asayişi sağlayamaması nedeniyle esnaf ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere halkın mahallesini korumaya çalıştığını belirten Tanal, 155 arandığında polisin bu bölgeye gitmediğini söyledi.

Uyuşturucu çeteleriyle masum halkın karşı karşıya getirildiğini dile getiren Tanal, bu saldırılar nedeniyle mahallede yaşanan korku ve baskının sonlandırılması için emniyet güçlerinin denetimini artırması gerektiğini kaydetti.

Tanal, “bölgeye B tipi polis karakolu kurulması, MOBESE kameralarının aktif hale getirilmesi, emniyet güçlerinin gelen ihbarları dikkate alması, polisin sık aralıklarla devriye gezmesi, yeterli sayıda polisin görevlendirilmesi” önerilerini dile getirerek, “Demokratik bir hukuk devletinde, meydanın çetelere bırakılarak, halkın baskı ve yıldırmayla yaşam alanından uzaklaştırılması, asla kabul edilemez” ifadesini kullandı.

    Salı, 01 Ekim 2013 10:43

Bağlantılı Konular