Haluk Koç Başkentgaz tarafından uygulanan metreküp sınırlamasını sordu

Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

1- Başkent Doğalagaz’ın yüzde 100’ünü satın alan Torunlar Grubu gaz satışına hangi gerekçeyle metre küp sınırlaması getirmiştir? Bu durum hak engellemesi anlamına gelmekte midir?
2- Başkent Doğalgaz abonelerine her gaz satımı sırasında “işlem ücreti” adı altında 1 TL almakta mıdır? Bu işlem yasal mıdır?
3- 2 milyon abonesi olan Başkent Doğalgaz’ın her abonesinin ayda bir kere gaz alması halinde kurumun kasasına 2 milyon TL girmesi demektir. Başkent Doğalgazı satın alan Torunlar Grubu özelleştirmede ödediği parayı Ankaralının sırtından mı çıkarmaya çalışmaktadır?
4- Daha önce yaptığı protokole göre “gaz almak için müracaat eden Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ abonelerinden komisyon /masraf vb. nam altında hiçbir ücret talep edilmeyecektir” ifadeleri yer alıyor. Bu durumda alınan ücretin yasal olmadığı görülmektedir. Bu durumda soruşturma açtırmayı düşünüyor musunuz?

    Cumartesi, 28 Eylül 2013 20:03

Bağlantılı Konular