Kılıçdaroğlu'ndan "Köstebek, dış politika, taraftar gruplarına operasyon ve bizim kızımıza ağlamama" açıklamaları

"Beşir Atalay’ı köstebek ilan ettik, ne oldu, yerinde oturuyor."

“Taraftar gruplarına operasyon dikta yönetimin bir başka versiyonu. Ne işiniz var sizin sporda. Spora siyaseti bulaştırırsanız bu noktaya gelir. Doğru değil bu”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Antalya, Manavgat, Alanya’da etkinliklere, katılım törenlerine ve programlanmış toplantılara jkatılıp, daha sonra halkla buluşurken gazetecilerin değişik konulara ilişkin sorularını da yanıtladı.

Kılıçdaroğlu AKP Hükümeti’nin  dış politikası ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, Türkiye’nin komşu ülkeleriyle kavgalı olduğunu, sıfır sorun diye yola çıktığını ama sıfır komşuya düştüğünü söyledi.Kema Kılıçdaroğlu, dış politikada derin kırılmaların yaşandığına dikkat çekerek, . Türkiye’nin kapısını çalacak bir komşunun kalmadığını belirtti ve şöyle dedi;

“Öfke, hitabet sanatına dönüştürüldü. Bir politikacının duygularıyla değil, aklı ve mantıyla hareket etmesi gerekir. Başbakan Erdoğan, Mısır’da bir genç kız öldürüldü diye ağladı ancak Kenya’da öldürülen 8 aylık hamile Türk kızı için herhangi bir üzüntü duygusu göstermedi.”

Deniz Feneri e.V. davası
Kılıçdaroğlu, Deniz Feneri e.V. davası ile ilgili bir soru üzerine ise “Beşir Atalay’ı köstebek ilan ettik, ne oldu, yerinde oturuyor. Normalde o koltukta oturmaması lazım. Olan savcılara oldu. Ağırıma giden şu; hem din iman edebiyatı yapacaksın hem yolsuzluk yapacaksın, kul hakkı yiyeceksin. Sonra kalkacaksın karşındaki insanları suçlayacaksın” dedi.

Beşiktaş-Galatasaray maçındaki olaylar
Beşiktaş-Galatasaray maçındaki olaylarla ilgili taraftar gruplarının liderlerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu, dikta yönetimin bir başka versiyonu. Ne işiniz var sizin sporda. Spora siyaseti bulaştırırsanız bu noktaya gelir. Doğru değil bu. Taraftar grupların liderlerinin gözaltına alınmasının doğru olmadığına inanıyorum” diye konuştu.

    Cumartesi, 28 Eylül 2013 19:41

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica