"Tarihin en büyük destanlarından biri olan Kurtuluş Savaşını roman gibi yazan Özakman artık aramızda değil, çok üzgünüm"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Lüleburgaz mitingine giderken “Şu Çılgın Türkler” kitabının yazarı Turgut Özakman’ın ölüm haberini aldı.

Ölüm haberini aldığında,  “Dün Tuncel Kurtiz, bugün Turgut Özakman, inanmak istemiyorum, gerçekten çok üzgünüm” diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi.

“Turgut Özakman saygın ve seçkin bir bürokrat olmasının yanısıra, öğretim görevlisi olarak da çok büyük hizmetler verdi.

Yazar olarak bence en büyük hizmeti ise tarihin en büyük destanlarından biri  olan Kurtuluş Savaşını roman gibi yazmasıdır.

Tarihe mal olmuş Ulusal Kurtuluş savaşımızı Şu Çılgın Türkler başlığıyla yazarak ölmez eserler arasına kaydettiren Özakman, genç kuşaklara olduğu kadar gelecek kuşaklara da çok önemli, anlamlı, onurlu bir miras bırakmış oldu.

Gerçekten çok üzgünüm. Dün Tuncel Kurtiz, bugün Turgut Özakman, Tarihin sayfasından önemli yapraklar düşüp duruyor. Rahmet diliyorum.

Başta kıymetli eşi Ayla hanımefendi olmak üzere, çocuklarına, torunlarına, ailesine, edebiyat, hukuk, bürokrasi, üniversite dünyası ile milletimize başsağlığı diliyorum”

    Cumartesi, 28 Eylül 2013 19:04

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica