"Demokratik partiler insana ve bilime yatırım yaparken AKP biber gazına yatırım yapmaktadır"

Ülkenin demokratik yaşamına katkı sunmak yerine biber gazı üretmeye çalışan bir parti, demokratik siyasetten, anlayıştan ve akıldan yoksundur.”

“Numaralı paketler ancak numaradan bir demokrasinin varlığının kanıtı olabilir.

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Uluslararası AF Örgütünün Türkiye’ye biber gazının satışının durdurulması sonrasında Emniyetin yerli biber gazı üretme projesini değerlendirdi “Biber Gazına yatırım yaparak gelişeceğini düşünen tek parti AKP’dir” dedi.

Erdoğan Toprak şunları dile getirdi: “Uluslararası Af Örgütü’nün Gezi eylemleri sonrasında tüm Türkiye’de polisin orantısız güç ve aşırı derecede biber gazı kullanılması nedeniyle Türkiye’ye biber gazı satışının durdurulmasını talep etmişti. AKP hükümeti bu uyarından ders çıkaracağına ‘milli biber gazı’ üretmeye çalışmaktadır.

Gezi eylemlerinde 6 gencimiz ve bir polisimiz hayatını kaybetti. Çok sayıda insanımız gözünü kaybetti, binlerce insanımız yaralandı. Meydanlar, hastaneler, oteller ve evlere gaz bombaları atıldı. Türkiye’nin atmosferi biber gazıyla dolduruldu. Uluslararası Af Örgütü de bu duruma dünyanın dikkatini çekmek için Türkiye’ye biber gazının satışının durdurulmasını talep etti. Bütün bu yaşananlar sonrasında ülkenin demokratik yaşamına katkı sunmak yerine biber gazı üretmeye çalışan bir parti, demokratik siyasetten, anlayıştan ve akıldan yoksundur demektir.

Biber Gazı Ambalajında Demokrasi Paketi Olmaz
Demokratik tepkilerden ve taleplerden ders çıkarmak yerine bunları bastırmak çağdışı bir anlayıştır. Her türlü demokratik eylemi biber gazıyla bastıran AKP, dünyadaki devletlerin ve örgütlerin çağrılarını dinleyeceği yerde biber gazı üretmek için harekete geçmektedir. Ne sokakta ne TBMM’de hiçbir demokratik tepkiye, talebe olumlu yaklaşmayan AKP’nin demokrasi paketinden çıksa çıksa biber gazı çıkar. Bir taraftan demokrasi isteyen halkı biber gazına boğacaksınız diğer yandan demokrasi paketi çıkaracaksınız. Biber gazı ambalajında demokrasi paketi olmaz. Sadece kendi iktidarına hizmet edecek bir paketten demokrasi çıkmaz. Muhalif gazetecileri basın toplantısına bile almayan bir zihniyetten demokrasi çıkmaz. Numaralı paketler ancak numaradan bir demokrasinin varlığının kanıtı olabilir.”

    Pazar, 29 Eylül 2013 18:30

Bağlantılı Konular