CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin, Öztrak ve Akkaya herkesi yarın yapılacak tarım mitingine davet etti

Genel Başkan Yardımcı Gürsel Tekin “CHP, her zaman emeklinin, işçinin ve köylünün yanında oldu.”

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Halkın en çok sıkıntı çeken kesimi  tarım kesimidir”

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Türkiye’de sorun insan hakları sorunudur. Sorunları kamuoyuna duyurmak ve çözmek için birlikte hareket etmek gerekir”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılarak bir konuşma yapacağı Lüleburgaz tarım mitingi öncesinde CHP Trakya’ya çıkarma yaptı. Miting bölgesinde çalışmalarını sürdüren Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Faik Öztrak ve Yakup Akkaya herkesi Trakya’da tarım mitingine davet etti.

Genel Başkan Yardımcıları Tekin, Öztrak ve Akkaya CHP  Lüleburgaz örgütünü ziyaret etti. Tekin, Öztrak ve Akkaya bir süre partililerle görüştü.

CHP’nin her zaman emeklinin, işçinin ve köylünün yanında olduğunu belirten Tekin, ziyaret sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Hükümetin, çiftçiye ve emekliye gereken desteği sağlamadığını, üvey evlat gibi davrandığını söyledi

Tekin, hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek mitingde tarımın, çiftçinin ve köylünün sorunlarının ortaya konulacağını belirtti.

“Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, emeklilere en büyük desteği veren kişi olmuştur. Hatta İntibak Yasası bizim sayemizde çıktı. CHP emeklinin, işçinin ve köylünün her zaman yanında oldu şu anda AKP iktidarı tarafından emeklilere gerekli destek verilmiyor. Bu ülkenin başına sosyal bir hükümet gelmesi gerekiyor ki emekliye hakkı verilsin. Bunun içinde 10 milyondan fazla olan emeklinin gereken desteği CHP’ye vermesi gerekiyor.”

Daha sonra Tekin, Öztrak ve Akkaya, mitingin yapılacağı alanda incelemede bulundu, halkla sohbet etti.

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak da, halkın en çok sıkıntı çeken kısmının tarım kesimi olduğunu bildirdi. Türkiye’nin çok önemli bir dönemeçten geçtiğine işaret eden Öztrak, Trakya üreticisinin hayvancılık ve ayçiçeği ödemeleri konusunda yaşadığı sorunlara dikkat çekti. .

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ise Türkiye’de sorunun insan hakları sorunu olduğunu belirterek, sorunları kamuoyuna duyurmak için birlikte hareket etmek gerektiğini vurguladı.

    Cuma, 27 Eylül 2013 13:02

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica