"Kırıkkale F tipi Cezaevi Disiplin Kurulu Başkanlığı hangi gerekçe ile Pir Sultan Abdal kartpostalına el koymuştur?"

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

“Kırıkkale F Tipi Cezaevinde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan gelişmelere göre mahkûm ve tutuklulara kötü davranıldığı, “Pir Sultan Abdal” resimli kartpostalların dahi terör örgütü simgesi sayıldığı görülmektedir. Ülkemizde Cezaevi ve Tutukevlerinde yaşanan sorunların siyasi erk tarafından göz ardı edildiği bilinen bir gerçektir.

Bu bağlamda;

1- Kırıkkale F tipi Cezaevi’nde kalan Ercan Yıldız isimli mahkûmun yaptığı Pir Sultan Abdal kartpostalına Cezaevi Disiplin Kurulu Başkanlığı sakıncalı diye el koymuş mudur?
2- Kırıkkale F tipi Cezaevi Disiplin Kurulu Başkanlığı hangi gerekçe ile Pir Sultan Abdal kartpostalına el koymuştur?
3- Cezaevi Disiplin Kurulu tarafından yasaklanan kartpostal, poster var mıdır? Bu yasaklanan materyaller içinde şair, ressam, halk ozanları, düşünürler var mıdır?
4- Kırıkkale F tipi Cezaevinde gardiyanlar tarafından darp edilen tutuklu var mıdır?
5- Kırıkkale F tipi Cezaevinde gardiyanların saldırısına uğradığı iddia edilen Erkin Kocaman’ın sağlık durumu nedir? Gardiyanlar hakkında soruşturma açılmış mıdır?
6- Cezaevindeki tutukluların talepleri doğrultusunda “Hayat Tv, Yol Tv, Cem Tv, Halk Tv, Ulusal Kanal, TV 10” gibi kanallar neden gösterilmemektedir? Cezaevinde izin verilen Televizyon kanalları hangileridir ve kanal seçimini kimler yapmaktadır?”

    Perşembe, 26 Eylül 2013 12:08

Bağlantılı Konular