Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri İzmir, Aydın ve Giresun’da sürüyor

28 – 29 Eylül’de İzmir’de yapılacak olan eğitime katılarak açılış konuşması yapacak, daha sonra da Aydın’da yapılan eğitim çalışmasını izleyecek olan Sarı, eğitimlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Sayın Sarı’nın açıklaması şöyle:
“Bugüne kadar, İzmir’de tamamlanan 4 eğitim programında yaklaşık 1000 katılımcı eğitimi tamamlarken, Aydın’da 3 programın sonunda yaklaşık 750 katılımcı yerel yönetim seçimlerine hazırlandı. 28–29 Eylül’de İzmir’de beşinci Aydın’da ise dördüncü kez yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE) ile birlikte bu sayılar İzmir’de 1250’ye, Aydın’da 1000’e ulaşacak. Bu eğitimlere, İzmir ve Aydın örgütlerinin yanında; Manisa, Balıkesir, Denizli ve Muğla örgütleri de katılacak. Bu hafta eğitimin yapılacağı üçüncü ilimiz ise Giresun olacak.  29 Eylül’de yapılacak eğitime Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt’tan yaklaşık 110 aday adayı katılacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 610 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İzmir ve Aydın’da iki, Giresun’da bir gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 27 Eylül 2013 10:47

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica