CHP’li belediye başkanı Güler İçişleri bakanlığını protesto için bisikletle Gemlik’ten Ankara’ya geldi

Bursa’nın Gemlik ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, bisikletiyle geldiği CHP Genel Merkezinde İçişleri Bakanlığının kendisini hukuksuzca görevden aldığını belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’dan  kendisine destek olmasını  isteyen Güler hakkında hiç mahkumiyet kararı bulunmadığını, tutuklanmadığını ve gözaltına alınmadığını, sonuçlanan davalardan da beraat ettiğini, ancak bunlara rağmen yaklaşık 30 ay önce görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Güler, milletin iradesiyle göreve gelmiş bir belediye başkanına hakkındaki iddialar nedeniyle yapılan bu uygulamanın demokrasiye aykırı bir yaklaşım olduğunu söyledi.

Bu durumu protesto etmek için Gemlik’ten Ankara’ya bisikletle geldiğini belirten Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da durumunu ve şikayetlerini anlatan bir mektup yazdığını söyledi.

Günaydın da, AKP  iktidarının CHP’li belediyelere yönelik tavrını eleştirerek,  İktidarın CHP’li belediyelerin önünü kesmek için haksız iddialarla yargı süreçleri başlattığını söyledi  ve yaklaşan yerel seçimleri işaret ederek, “6 ay sonra bunların hepsinin hesabını iktidardan soracağız. Halkın
iradesi diye bağıranların aslında halkın iradesine ne denli saygısız olduğu, o  iradeyi arkadan dolanmak için her türlü kirli oyunun içinde olabildiğinin açık göstergesidir bu durum” dedi.

Günaydın, belediye başkanlarının yanında olduklarını ve her türlü desteği vereceklerini de söyledi.

    Pazartesi, 23 Eylül 2013 17:02

Bağlantılı Konular