Kılıçdaroğlu, taziye ziyaretinde

Genel Başkan Kılıçdaroğlu Güniz sokakta 9. Cumhurbaşkanı Demirel’e taziye ziyaretinde bulundu, Nazmiye hanımefendiye rahmet diledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Süleyman Bey, büyük acılara göğüs germiş bir kişi, bu acıyı da atlatacaktır” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i, eşi Nazmiye Demirel hanımefendinin vefatı nedeniyle  Güniz Sokak’taki evinde ziyaret etti. Nazmiye hanıma rahmet dileyen Kılıçdaroğlu “Süleyman Bey, büyük acılara göğüs germiş bir kişi, bu acıyı da atlatacaktır” dedi

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP yöneticileri Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Nihat Matkap, Haluk Koç ve Bülent Tezcan, TBMM Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM  İdare Amiri Malik Ejder Özdemir ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray konuta gelişlerinde Demirel’in özel doktoru Aylin Cesur tarafından karşıladı.

Demirel’e başsağlığı dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, ikametgahtan ayrılırken Nazmiye Demirel için açılan taziye defterine de duygularını yazdı.

Kılıçdaroğlu daha sonra gazetecilerin soruları üzerine, Nazmiye Demirel’in vefatından dolayı herkese “başsağlığı” diledi. Eşinin vefatının ardından 9. Cumhurbaşkanı Demirel’in metanetli olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Süleyman bey, büyük acılara göğüs germiş bir kişi, bu acıyı da atlatacaktır” diye konuştu.

Demirel çiftinin uzun zamandır birlikte olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Beraber bedel ödediler ama demokrasi ve özgürlük için yılmadılar, mücadelelerini sürdürüyorlar. Süleyman Bey olayları, gelişmeleri yakından izliyor. Kendisine bu konuda ‘Gelişmeleri izliyor musunuz’ diye sorduğumda, ‘Buna mecburum’ dedi. Çünkü hala Türkiye ile ilgili sorumluluk sahibi bir kişi olduğuna inanıyor. Biz de öyle inan

    Salı, 28 May 2013 18:07

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica