Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri Adana'da sürüyor

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı başkanlığında yürütülen Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri 21 – 22 Eylül’de Adana’da yapılacak 5. programla sürüyor.

Sürdürülmekte olan eğitim programları ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Sarı şöyle dedi:

“Adana’da daha önce 4 eğitim programı uygulandı ve yaklaşık 1000 katılımcı eğitimi tamamladı. 21–22 Eylül’de beşinci kez yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE) ile birlikte bu sayı 1250’ye ulaşacak. Adana’daki bu eğitime Adana örgütünün yanı sıra; Hatay, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya’dan da katılımlar olacak.

Böylelikle bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan 5 farklı ilden yaklaşık 250 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, Adana’daki eğitim organizasyonunda parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi,  Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.”

    Cuma, 20 Eylül 2013 17:51

Bağlantılı Konular