Koç, TRT’nin MPS şirketi ile bağlantısını sordu

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç’un Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

1-        Türkiye Radyo Televizyon Kurumu MPS yapım şirketine program yaptırıyor mu?

2-        MPS Yapım Şirketi hangi tarih itibarıyla TRT ile çalışmaya başlamış ve TRT’ye hangi programları yapmıştır?

3-        MPS Yapım Şirketine hangi program karşılığı ne ödenmiştir?

4-        MPS Yapım Şirketi TRT’den bugüne kadar toplam ne kadar ücret almıştır?

5-        MPS Yapım Şirketine yaptığı programlar hangi çerçeve de sipariş edilmiştir?

6-        MPS Yapım Şirketi ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in akrabalık ilişkisi var mıdır? Var ise böyle bir ilişkiyi dogğru buluyor musunuz?

7-        MPS Yapım Şirketine verilen ihaleler ve programlarla ilgili inceleme yaptırmayı düşünüyor musunuz?

8-        TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in kardeşi Mehmet Ali Şahin’in yapım şirketi MPS’ye 6 Kasım 2009 31 Aralık 2010 tarihleri arası 42 bölüm için toplam brüt 776 bin 500 lira ödeme yapılmıştır?

9-        TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in kardeşi Mehmet Ali Şahin’e ait olduğu iddia edilen MPS şirketinin TRT’den 2,5 milyon TL’nin üzerinde alacaklı olduğu doğru mudur? Doğruysa Genel Müdür’ün kardeşinin şirketine programlar yaptırması ve kardeşinin haksız zenginliğine neden olmasını doğru buluyor musunuz?

10-      TRT Bütçe Kontrol Müdürlüğü’nde Bütçe kontrol elemanı ve Prodüksiyon Elemanı olarak 14 yıl görev yapan Mustafa Aşçı “yolsuzluk belgelerini” yazdığı “Türkiye Rant Televizyonu” adlı kitapta ortaya koydu. Bu belgeleri suç duyurusu olarak kabul edip TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN hakkında inceleme yaptıracak mısınız= yoksa görmemezlikten gelip sessiz mi kalacaksınız

11-      MPS Yapımın hazırladığı “Serkan Çağrı ile Seyyare” programı TRT’nin hangi kanalında yayınlanmış ve izleme oranı ne olmuştur?

12-      “Serkan Çağrı ile Seyyare” programı, program öncesi, sonrası veya program arasına reklam almış mıdır? Almış ise program başı alınan reklam ücreti ne kadardır? (Kesilen reklam faturası ile belgelenmesi)

13-      TRT’de Genel Müdür İbrahim Şahin başka akrabasına program yaptırmakta mıdır?

    Çarşamba, 18 Eylül 2013 12:45

Bağlantılı Konular