CHP Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri Bolu'da devam ediyor

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı başkanlığında yürütülen Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta Ankara, Trabzon ve Bolu örgütlerinin organizasyonuyla üç bölgede birden devam edecek.

15 Eylül’de Bolu’daki eğitim programının açılışını CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı yapacak. Program öncesi kısa bir açıklama yapan Sarı özetle şu konulara dikkat çekti:

“Ankara ve Trabzon merkezli yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE), 14 – 15 Eylül tarihleri arasında, Ankara, Kayseri, Konya, Trabzon, Ordu, Samsun ve Erzurum örgütlerinin katılımıyla sürdürülecek. 15 Eylül’de, Bolu merkezli yapılacak olan eğitime ise Bolu, Kastamonu, Yalova ve Düzce örgütlerinden üyelerimiz katılacak.

Bu hafta, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 500 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

Ankara ve Trabzon’da İki gün, Bolu’da bir gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında; Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, Ankara, Trabzon ve Bolu’daki eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor”.

    Cumartesi, 14 Eylül 2013 12:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica