Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikahında şahitlik yaptı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kızının nikahında şahitlik yaptı. Genç’in kızı Gülnazar Genç ile Ali Aydoğan çiftinin düğünü, Sarıyer’deki Korupark’ta yapıldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin kıydığı nikahta, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman şahitlik yaptı.

İlgezdi, aile cüzdanını çifte vermesi için Kılıçdaroğlu’na uzattı. Çifte mutluluklar dileyen Kılıçdaroğlu, “Onlar birbirini sevdiler. Belediye Başkanımız nikahlarını kıydı. Onlara ‘şu kadar çocuk yapın’ demeyeceğiz. Arzu ettikleri kadar yapacaklar” dedi.

Çiftin çocuklarının Atatürkçü, laik, sosyal ve çağdaş olmasının en büyük arzusu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Baktım imza sırasında damat ayaklarını çekti. Ama istediğin kadar çek hiçbir sonuç doğurmaz. Çünkü Temel’e sormuşlar, ‘nerelisin?’ diye. ‘Valla henüz evlenmedim’ demiş. Cüzdanı gelin hanıma teslim ediyorum. Evin gerçek sahibi odur. Yuvayı dişi kuş yapar. Babanın heyecanını da anlıyorum. Bizler de heyecanlıyız. Mutlu olun. Güzel yaşayın. Bir ömür boyu mutluluğunuz devam etsin.”

Konuşmasının ardından çifti tebrik eden Kılıçdaroğlu, aile cüzdanını geline verdi.

Bu arada, gelin ile damat, barışın simgesi olan iki beyaz güvercin uçurdu. Nikah törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de katıldı.

    Cumartesi, 14 Eylül 2013 11:54

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica