"Berfo Ana’nın Kenan Evren’i takip eden gözleri gibi, toprağa düşen evlatlarımızın anneleri de Erdoğan’ı sonsuza kadar takip edecektir"

Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya’nın 12 Eylül darbesi ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklaması:

‘12 Eylül darbesinin üzerinden geçen 33 yıl geçmiş olmasına rağmen, darbenin tüm kurum ve kurallarıyla yaşadığı ortadadır.
Darbenin asıl gerekçesi olan 24 Ocak Kararları’yla hayat bulan piyasacı anlayış; emekçi sınıfların fakirleşmesine, kamu mallarının yağmalanmasına, paradan para kazananların köşe başlarını tutmasına da sebeptir.
12 Eylül’le hesaplaşma palavralarıyla oy devşiren AKP ise kamu yararını terk edip çıkar gruplarına hizmet etmek suretiyle 12 Eylül zihniyetinin öz evladı olduğunu göstermektedir.
Erdoğan ve Kenan Evren, dini istismar etmeleri, demokrasiye inanmamaları, baskıyla toplumu yönetebileceklerine inanmaları ve emperyalizme her şartta itaat etmeleri bağlamında halef-selefin ötesinde baba-oğuldur.
AKP, 12 Eylül askeri darbesinin bugünkü takipçisi ve mirasçısıdır.
Daha birkaç gün önce ODTÜ’yle ilgisi olmayan grupların ticari faaliyetlerini ve iftiralarını protesto eden gençleri 12 Eylül ürünü YÖK’e jurnalleyen bizzat Erdoğan’dır.
Darbe sonrasında olduğu gibi üniversiteli gençleri tahrik eden, pusu kuran, polisine ezdirten de yine AKP ve zihniyetidir.
Pırıl pırıl gençler polis tarafından öldürülürken gıkını çıkarmamak ve şiddeti teşvik etmek bağlamında da Evren’e tek rakip Erdoğan olabilir.
Ancak bu ülke darbecilerine hak ettiği yanıtı vermiştir. Muktedir Evren nasıl halkın nazarında değersizleştiyse muktedir Erdoğan da aynı yazgıyı paylaşacaktır.
Kenan Evren denince akla ölen, sürülen, işkence gören insanlar geliyorsa Erdoğan denince de herkesin aklına Abdocan, Mehmet, Ethem,  Ali İsmail ve Ahmet gelecektir.
Berfo Ana’nın Kenan Evren’i takip eden gözleri gibi, toprağa düşen evlatlarımızın anneleri de Erdoğan’ı sonsuza kadar takip edecektir.
Ve mutlaka bu kavga; anaların diktatörlüğü yenmesiyle sonuçlanacaktır.
12 Eylül diktatörlüğünün ve günümüzdeki takipçilerinin aldığı canları rahmetle anıyor, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesinin devam edeceğini müjdeliyorum.’

    Perşembe, 12 Eylül 2013 13:14

Bağlantılı Konular