CHP Heyeti Hakkari ve Şırnak’ta çözüm önerilerini anlatacak

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine çözüm sürecinin değerlendirilmesi amacıyla oluşturulan Milletvekili heyeti Doğu ve Güneydoğu illerinde çalışmalarına devam ediyor.

Daha önce Malatya, Adıyaman, Van, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan’a giden heyet, 12- 14 Eylül tarihlerinde Şırnak ve Hakkari’ye giderek CHP’nin kalıcı barış ortamının sağlanması, özgürlük ve demokrasi taleplerini bölge halkıyla paylaşacak.

Manisa Milletvekili Hasan Ören başkanlığında oluşturulan heyette; Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Parti Meclisi Üyeleri Çetin Soysal, Hüseyin Saygılı ve İbrahim Yener, 23. Dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Köse yer alacak.

CHP Heyeti, illerdeki sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, kanaat önderleri, parti örgütleri ile toplantılar yaparak, bölge halkının sorunlarını dinleyecek.

Heyet adına açıklama yapan Hasan ÖREN, Anayasa yapım süreci, seçim barajının düşürülmesi, toplumun demokrasi ve özgürlük talepleri, anadili eğitimi, din ve vicdan özgürlüğü, özel yetkili mahkemeler, tutuklu Milletvekilleri, gazeteciler ve öğrenciler, faili meçhul cinayetler ile ilgili görüşlerimizi dile getirecek ve bölge halkından destek isteyeceğiz. Uludere katliamının aydınlanması sorumluların hesap vermesi için gerekeni yapacağımızı, barış ve demokrasi için görüşlerimizi halka anlatacağız.

Daha önce gittiğimiz illerde vatandaşlar barış ve çözüm sürecinin içinde CHP’nin mutlaka olması gerektiğini ifade ediyorlar. AKP’nin çözüm süreci oyalama taktiği üzerine kurulu olduğundan süreç tıkanmıştır.

CHP olarak, barış sürecin olumlu şekilde yürümesi köy köy, kasaba kasaba gezerek çözüm önerilerimizi anlatıyoruz. Halkla temas ediyor ve bölgenin nabzını tutuyoruz. Buralardan aldığımız önerileri değerlendirerek barışa, demokrasiye ve özgürlüklere katkı sağlamaya çalışıyoruz.

CHP, hiçbir ayrım yapmadan, tüm yurttaşlarımıza, herkesin hak ve inançlarının eşit ve insan onurunun egemen olduğu, özgür ve demokratik bir Türkiye’yi kurmak için çağrıda bulunmuştur. Ülkede demokrasinin ve özgürlüğün güvencesi olan CHP her zaman olduğu gibi üzerine düşeni yapacaktır.

    Çarşamba, 11 Eylül 2013 15:40

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica