Loğoğlu ile CHP Milletvekili Korutürk’ten oluşan CHP heyeti Mısır’a gitti

Loğoğlu, ” Mısır’a kardeşliği, dostluğu ve iyi niyetleri götürüyoruz. Mısır’da iş adamlarımızın daha rahat çalışmaları, daha elverişli koşullarda çalışmaları için taleplerde bulunacağız” dedi.

“Hükümetin yapamadığını yapmak istiyoruz, biz muhalefet olarak,  Türkiye’nin komşularıyla ilişkilerini kötüden iyiye doğru götürmeye çalışan bir ziyaret yapacağız.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk’ten oluşan CHP Heyeti  Mısır ziyareti için  Ankara’dan  İstanbul’a gitti. Heyet İstanbul’dan Mısır’a gidiyor.

Loğoğlu hareketinden önce yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Birazdan Kahire’ye hareket edeceğiz. Türkiye’nin ve Türk halkının Mısır’a kardeşliğini, dostluğunu ve iyi niyetlerini götürüyoruz. Mesajımız, Mısır halkının geleceğinin iyi ve huzurlu olması. Demokrasi ve özgürlüklerden bahsedeceğiz.

Mısır Arap dünyasının mücevheri, sözcüsü, öncüsüdür. Mısır ziyaretinde “Türkiye’de sadece iktidardaki partinin değil başka partilerin de başka yaklaşımların da bulunduğunu anlatacağız

Mevcut ikili ilişkilerdeki sıkıntıların hafifletilmesi, özellikle 300′e yakın işadamımız, 2 milyar dolara yakın yatırımlarımız bulunan Mısır’da iş adamlarımızın daha rahat çalışmaları, daha elverişli koşullarda çalışmaları için taleplerde bulunacağız”

Mısır’da çok geniş bir yelpazede siyasi temaslarda bulunacaklarını ifade eden Loğoğlu, siyasi yelpazenin sağından soluna kadar kim varsa görüşmeye çalışacaklarını belirterek şöyle dedi;

“Dediğim gibi, ziyaretimizin amacı Türkiye Mısır ilişkilerine yardımcı olmaktır. Söylemek gerekirse; hükümetin yapamadığını, biz iktidarda değiliz muhalefetteyiz, muhalefet olarak Türkiye’nin ilişkilerini komşularla kötüden iyiye doğru götürmeye çalışan bir ziyaretimiz olacak”.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Mısır hükümetinin davetlisi olarak İstanbul’dan Kahire’ye gidiyor.

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 09 Eylül 2013 19:32

Bağlantılı Konular