Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri bu hafta; İstanbul ve Tekirdağ örgütlerinin katılımıyla İstanbul’da devam ediyor

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı’nın konuyla ilgili açıklaması:

İstanbul merkezli yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE), 07 – 08 Eylül tarihleri arasında, 1, 2 ve 3. bölgede 3 ayrı program halinde uygulanacak. İstanbul ve Tekirdağ’dan; Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan yaklaşık 750 katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, Etkili İletişim Becerileri, Halkla İlişkiler ve Propaganda derslerinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek.
Ayrıca, İstanbul’daki eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak. Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, Büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek.
Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.

    Cuma, 06 Eylül 2013 15:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica