CHP Ordu’nun moral ve motivasyonunu TBMM’nin gündemine taşıdı

Grup Başkanvekili İnce Erdoğan ve Arınç’ın konuyla ilgili açıklamalarını hatırlatarak TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Muharrem İnce  soru önergesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  ordunun moral ve motivasyonu için atılan adımlar konusunda açıklama yapmasını istedi.

İnce, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Erdoğan’ın, Rusya ziyareti öncesinde, Suriye’nin Türkiye’yi vurma tehdidi ile ilgili olarak  ”Türkiye böyle bir şeye her zaman hazır” ifadesini kullandığını hatırlattı.

Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın da 11 Mart 2009 tarihinde “Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allahı’m neler konuşmuşlar, neler söylemişler, Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok” sözlerine dikkat çektikten sonra , Erdoğan’ın, 2 Şubat 2013′te, emekli ve muvazzaf askerlerin tutuklu yargılanmalarına ilişkin “Bu TSK’da ister istemez motivasyon ve moral değerleri noktasında çok ciddi kayıp verdiriyor” dediğini belirterek, “Arınç’ın bu sözleri söylediği tarihten bugüne kadar hangi gelişmeler yaşandı ki siz Türkiye’nin savaşa hazır olduğu anlamına gelen ‘Türkiye böyle bir şeye her an hazırdır’ ifadelerini kullandınız? Yeni silah ve teçhizat mı alındı? Ordunun gücü mü arttı?

‘TSK’nın moral ve motivasyon değerleri noktasında çok ciddi kayıplar verdiriyor’ sözlerinden sonra TSK’nın moral ve motivasyonu için hangi adımları attınız?” sorularını  sordu.

    Perşembe, 05 Eylül 2013 16:56

Bağlantılı Konular