Kılıçdaroğlu balıkçılara, “Ağlarınız dolu ve bereketli, aileniz huzurlu ve mutlu olsun” dedi

Balıkçılıkta av yasağının sona ermesi üzerine yazılı bir açıklama yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu balıkçılara şöyle seslendi:

“Balıkçılıkta 15 Nisanda başlayan av yasağı sona eriyor. Yaşamını balıkçılıkla sağlayan balıkçılarımız “ Vira Bismillah” diyecek ve yaşam alanları olan denizlerde aşlarının, ekmekılerinin, ailelerinin huzur, mutluluk ve geleceklerinin peşine düşecekler. Hepşinini ağlarının dolu ve bereketli olmasını diliyorum Biliyoruz ki bu doluluk ve bereket balıkçılarımızın hanelerine de huzur ve mutluluk getirecektir

Her alanda, her sektörde olduğu gibi balıkçılarımızın da giderek büyüyen ağırlaşan sorunları vardır. Ama günümüz “Vira Bismillah” demek günüdür. Elbette, dediğim dedik gibi her sorunu kendi kafasına göre çözen ve balıkçılarımızın temel sorun ve isteklerine duyarsız kalan bu iktidardan da el birliğiyle hesap soracağımız ve sandık başında ders vereceğimiz gün de gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle yasağın sona ermesiyle başlayan yeni av sezonunun, yeni av mevsiminin bol bereketli balık avıyla devam etmesini, içte ve dışta balığın hak  ettiği fiyatı bulması, balıkçımızın da emeğinin karşılığını alarak evine, toplumuna, ülkesine huzur taşımasını diliyor, tüm balıkçılarımıza sevgiler, saygılar sunuyorum”

    Cumartesi, 31 Ağustos 2013 12:31

Bağlantılı Konular